
| Parameter | Value |
|---|---|
| Trip Current | 120 mA |
| Maximum Resistance 1 Hour (R1max) | 45 Ω |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Time to Trip | 5 s |
| Max Current Rating | 3 A |
| Minimum Resistance Initial (Rmin) | 20 Ω |
| Voltage Rating | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| Hold Current | 60 mA |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11856
Ext.Price$0.11856
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11856 | $0.11856 |
| 10 | $0.10561 | $1.05610 |
| 50 | $0.09408 | $4.70400 |
| 100 | $0.08662 | $8.66200 |
| 500 | $0.07975 | $39.87500 |
| 1000 | $0.07343 | $73.43000 |
| 3000 | $0.06797 | $203.91000 |
| 5000 | $0.06292 | $314.60000 |
